MİSAFİRİN OSMANİYE KÖY CAMİİ TUVALETİ İÇİN BIRAKTIĞI NOT İÇİMİZİ ISITTI

0
522

Osmaniye Köyü Camii tuvaletinin temizliğini gören misafir not bırakmadan edemedi, yazdığı not hem içimizi ısıttı.

Bandırma-Biga anayolu üzerinde, Biga’ya 10 km uzaklıkta bulunan Osmaniye Köyü Camiine namaz kılmak için uğrayan, Tekirdağ’a gitmekte olan Ali Osman Akçaçakır’ın camiye bıraktığı not görenleri hem şaşırttı, hem de gururlandırdı. Ali Osman Akçaçakır, Biga’nın en küçük köylerinden biri olan köyden geçerken namaz kılmak için camiye uğradı. Namaz öncesi kullandığı tuvaletin temizliği karşısında hayretler içerisinde kalan, Akçaçakır, o kadar memnun kalmış ki bunu belirtmek için eline ilk geçen kağıdı kullanmış ve not bırakmadan edememiş.

Osmaniye Köy muhtarı Hasan Güven;” Camii imam-ı hatibimiz İbrahim Tavus’un vakit namazını kıldırmak için camiye geldiğinde, camide bulunan bir derginin sayfasında bu notu buldu. Bu not “Bugüne kadar gördüğümüz en temiz köy camii tuvaletiydi. Caminin içi de öyleydi. Allah razı olsun, Allah’a emanet olun.” notuydu. Cami tuvaletini kullanan, namaz kılan  misafirimiz bu notu yazmış. Bu not bizleri ve Osmaniyelileri çok mutlu etti.” dedi.

Osmaniye Köyü tuvaletlerinin temizliği daha öncede yerel medyada haber konusu olmuştu. Bunların dışında köyün kültür evi, kapalı devre kamera sistemi, ağaçlandırma çalışmaları, tatlı içme suyu, futbol sahası, imam evi, sağlık odası mevcut.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here