Home Biga BİGA KENT KONSEYİ ÇALIŞMALARI HIZLANDIRDI "IŞIKELİ MAVİ SU ŞELALESİ"ne NASIL GİDİLİR

BİGA KENT KONSEYİ ÇALIŞMALARI HIZLANDIRDI “IŞIKELİ MAVİ SU ŞELALESİ”ne NASIL GİDİLİR

IŞIKELİ MAVİ SU ŞELALESİNE NASIL GİDİLİR
Biga Kent Konseyi Doğayı Tanıtma Düzenleme Çalışma Grubu ilçenin doğal değerleri ve Eko Turizm için çalışmalara devam ediyor.
Biga’nın zirvelerinden Işıklı Köyü, Biga Eko turizm rotasının önemli noktalarından biri.
Mavi Su Şelalesine Nasıl gidilir?
Işıkeli Köyü Merkezine aracınızı yanaştırdığınızda, çeşmeden yukarı doğru, mezarlığın bulunduğu yerdeki, Arabaalan yolu üzerinden, Biga Pomak Kültür evi kapısından Arabaalan istikametine 125 adım attığınızda virajdan aşağı inmeye başlayın.
Solda Eser ailesinin beyaz çeşmesinden devam edin.
Yön levhaları sizi Mavi Su Şelalesine ulaştırıyor. Güzergahta 3 noktada yol çatal yapıyor. Fotoğraflarda görüldüğü gibi üçünde de sağdan devam edin.
Yürüyüş öncesi hazırlıklarda yanınıza su ve kan şekeri düşmelerine karşı gıda malzemeleri alın. (Işıkeli bakkalında bulunan bisküvi ve lokum ile kıstırma lokumu Mavi Suda tüketmeniz önerilir), yanınıza çizme alın ve güzergaha girdiğinizde ayakkabıları çantanıza koyup çizmeleri giymeniz tavsiye ederiz.
Şelaleye ulaşanların unutamadığı an ise derin bir nefes aldıklarındaki his oluyor.
Bahçeli Aile Kent Ormanı, Biga Nilüfer Gölü, Yeniceköy Mesire yeri, Abdiağa Mesire alanı ve Çağlayanı, Işıkeli Mavi Su Şelalesi Eko Turizm güzergahı her geçen gün gelişiyor. Birçok kişi ile yaptığımız görüşmelerde hafta içlerindeki iş yoğunluğunun stresinin Doğa yürüyüşleri ile yok olduğu ifade ediliyor.
Mavi su şelalesi için en iyi ziyaret zamanının ise Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs ayları olduğu ifade ediliyor.
Orman yangın tedbirleri ve yaz aylarında suyun olmaması sebebiyle Haziran – Kasım ayları aralığında sportif amaçlı Işıkeli Mavi su şelalesine gidilmemesi önem arz ediyor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

BİGA TSO TEKİRDAĞ’da GÖREV YAPAN BİGALI MÜDÜRLERİ ZİYARET ETTİ

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Tekirdağ’da görev yapan Bigalı müdürleri ziyaret etti. Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan DOĞAN,...

GECE DOMUZ İLE ÇARPIŞAN SAZOBALI OLAYI HAFİF SIYRIKLARLA ATLATTI

Sazoba Köyünde geçtiğimiz günlerde yaşanan olay her zaman dikkatli olmamız gerektiğini gösterdi. Sazoba Köyünde yaşanan, ilginç olayı köylülerden Serkan Özkan şöyle aktarıyor ; "Saatçı Bey'e...

ÇANAKKALE SAVAŞLARINDA İLK ESİRİMİZ ” NUH OĞLU NUH “

ÇANAKKALE SAVAŞLARINDA İLK ESİRİMİZ YARALI OLARAK ESİR DÜŞEN ve SONRA ŞEHİT OLAN BİGA KAHVETEPE KÖYÜ’nden NUH OĞLU NUH / Özel HABER 19 ve 25 Şubat...

ÇİĞ SÜT FİYATI REVİZE EDİLDİ ▶️ 5,70TL

1 Nisan 2022 tarihinden itibaren Nisan ayı sonuna kadar soğutulmuş çiğ süt tavsiye satış fiyatı (çiğ süt destek primi hariç) 5,70 TL/Litre olarak oy...

Recent Comments