OSMANİYE KÖYLÜLERİ AĞAÇLANDIRMA İÇİN BULUŞTULAR

0
87
Osmaniye köylüleri bugün ellerde kazma, kürek ve fidanlar ile ağaçlandırma için buluştular. Biga’nın örnek köylerinden biri olan köyde cuma akşamı Hacı Nasuh Kültür Evi’nde muhtar Hasan Güven’in başkanlığında yapılan toplantıda bir araya gelen köylüler ekilecek ağaçları belirlediler. Mimoza, manolya ve ıhlamur ağaçlarının ekimi öne çıktı.
Bu sabah ağaçlandırma yapılacak alanda toplanan köylüleri Gümüşçay Belediye başkanı Adnan Pastırmacı’da yanlız bırakmadı. Dualarla başlayan ağaç ekimi için eller amin sesleriyle, çocuklara, geleceğe bırakılacak büyük bir eser icin semaya kalktı.
Ayrıca geçtiğimiz hafta yapılan genel kurulda seçilen Biga Kafkas Kültür Derneği yönetimine oradaydı. Başkan Caner Şık, yönetim kurulu üyeleri, yine Osmaniyeli olan Zeynep Gülseven ve Kadir Güngör’de ağaçlandırma çalışmasına destek verdiler. Başkan Caner Şık; atalarımızın dediği gibi  “Tek ağaçtan orman olmaz.” diyerek ağaç dikiminde bulundu. Bu anlamlı Çerkes Atasözü aslında tüm duygulara tercüman olmuş oldu. Ağaçlandırma çalışmasına çevre köylerden de büyük destek vardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here