KENT KONSEYİ ABDİAĞA ÇAĞLAYANI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU

0
118
Biga Kent Konseyi Doğayı Tanıtma, Düzenleme ve Toprağı İşleme Çalışma Grubu, 2021 yılı Ocak ayında, Abdiağa Mesire Alanı’nın ilerisinde, dere kıvrımlarından geçilerek varılan çağlayan yürüyüş yolunda araştırmalar yaptı.
Biga Kent Konseyi Başkanı Metin Tatlı yaptığı açıklamada: “Kent Konseyi yönetmeliğinde Kentin tarihi, kültürel, doğal ve benzeri değerlerine sahip çıkmak ve geliştirmek vardır.
Pandemi sürecini yaşadığımız bu günlerde, aile fertleri ile doğa yürüyüşlerinin ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlıyoruz. Sağlıklı bireyler için doğa yürüyüşünün önemi her daim yapılan açıklamalarda yer alıyor. Hafta sonu kısıtlamalarının bahar aylarında kaldırılmasını temenni ettiğimiz bugünlerde, yaptığımız araştırmalarda aile fertleri ile doğada yer almanın hasretinin varlığını gözlemliyoruz.
Abdiağa mesire alanı ilçe merkezine çok yakın bir mesafede. Dere kenarında bulunan mesire alanında, dere kıvrımlarından geçilerek, yarım saat gibi kısa bir sürede ulaşılabilen bir çağlayan bulunmaktadır. Yapılan istişareler ile hazırlanmakta olan rotada çağlayandan yukarı çıkılarak Biga seyir terası manzarası ile mesire alanına dönülebilmektedir.
Ocak ayı içerisinde güzergahın durumunu gözlemlemek üzere giden çalışma grubumuza teşekkürlerimi sunarım” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here