BİGA ARAŞTIRMALARI MERKEZİ KANALI BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

0
198

İki Biga sevdalısının kurduğu “BİGAM Biga Araştırmaları Merkezi” son günlerde işlediği konu ve konuklarla büyük ilgi çekiyor.

Biga’nın tarihine ilişkin her şeyin konuşulduğu Youtube Kanalı olan Biga Araştırmaları Merkezini Bigalıları yakından tanıdığı iki isim olan, İbrahim DİZMAN ve İsmail ŞEN kurdu.

Kurucularından biri; 1961 yılında Biga’da doğan, Karadeniz Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olan, 1983 yılından bu yana çeşitli edebiyat ve tarih dergilerinde yazan, roman, biyografi, derleme, inceleme-araştırma, mektup monografi, çocuk edebiyatı alanında 16 kitabı bulunan İbrahim Dizman’dır.

İkinci kurucusu 1965 yılında yine Biga’da doğan, İsmail Şen, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nde öğrenim gördü. İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uluslararası Ticaret Yüksek Lisansı programını bitirdi. 1985 yılından beri, yerel ve ulusal, çeşitli gazete ve dergilerde çalıştı. Birçok kitabı bulunan, İsmail Şen, EGD (Ekonomi Gazetecileri Derneği) üyesi olan İsmail Şen, 2006–2008 arası 3 dönem SEYAD (Sektörel Yayıncılar Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

Biga sevdası ağır basan ikili, tüm birikimlerini birleştirerek kurdukları, canlı yayınlar ile konuk ağırladıkları Youtube kanalı ile Biga’nın geçmişi ve bugününü geleceğe ulaştırmayı hedefliyorlar. Her birini izlemekten büyük keyif alacağınız “BİGAM Biga Araştırmaları Merkezi” kanalını tüm Bigalılara öneriyor, kurucularını bu hizmetlerinden dolayı Biga Köy Haberleri Web Sitesi olarak kutluyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

YENİ FRAGMAN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here